امنیت دیجی باربری

امنیت دیجی باربری

 سر فصل های اصلی مقاله امنیت دیجی باربری:

  • امنیتدر دیجی باربری چگونه برقرار است؟
  • امنیت Confidentiality
  • امنیت Integrity
  • امینت Availability

امنیت در دیجی باربری چگونه برقرار است؟

یکی از نگرانی‌های متداول در مورد نرم‌افزارهای ابری، علی‌الخصوص نرم‌افزارهای حسابداری ابری، امنیت آن‌ها می‌باشد. این نگرانی بیشتر در مورد سرقت، سو استفاده و از بین رفتن اطلاعات است. چراکه اطلاعات مالی از حیاتی‌ترین اطلاعات شرکت‌ها، سازمان‌ها و مشاغل می‌باشند.

با توجه به اینکه شرکت‌ها، سازمان و یا افراد مختلف درزمینه مشاغل کاری خود می‌خواهند نرم‌افزارهای حسابداری ابری را تهیه کنند از امنیت بالای آن اطمینان خاطر و یا آگاهی کامل ندارند. ما سعی داریم به چند مورد از مزایای امنیتی نرم‌افزار دیجی باربری اشاره‌کنیم.

در امنیت اطلاعات مثلث CIA دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد. مثلث CIA مخفف Confidentiality،Integrity و Availability می‌باشد که به آن مثلث امنیت نیز میگویند.

Confidentiality:

Confidentiality به اقداماتی میگویند که برای اطمینان از محرمانه بودن اطلاعات انجام می‌شود تا از دسترسی افراد متفرقه به اطلاعات حساس جلوگیری شود. حتی گاهی نیاز است که دسترسی‌ها برای افراد مجاز نیز محدود شوند. این نرم‌افزار با توجه به اینکه تنها با استفاده از username و password که برای هر کاربر به‌صورت منحصربه‌فرد و یکتا و در دسترس خود آن کاربر در فضای ابری می‌باشد امکان اجازه و استفاده از نرم‌افزار حسابداری دیجی باربری و اطلاعات آن را می‌دهد و همچنین admin هر شرکت و سازمان که از نرم‌افزار استفاده می‌کند می‌تواند برای هر کاربر دسترسی‌های مختلف با محدودیت‌های متفاوت را ایجاد نماید.

Integrity:

Integrity دقت و اطمینان داده‌ها می‌باشد. داده‌ها نباید تغییر کنند و باید اطمینان پیدا کنیم که داده‌ها توسط افراد غیرمجاز قابل‌تغییر نیست ازآنجایی‌که داده‌ها تنها توسط کارکنان خود شرکت حمل‌ونقل قابلیت تغییر رادارند و حتی کارمندان شرکت دیجی باربری به‌عنوان تولیدکننده این نرم‌افزار حسابداری، هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات شرکت‌ها و سازمان‌ها را ندارند، تضمین‌کننده عدم‌تغییر و سرقت اطلاعات می‌باشد که این خود از مزیت این نرم‌افزار است.

Availability:

Availability اطمینان از در دسترس بودن است. اطلاعات سازمان‌ها باید برای کاربران آن در دسترس و سهولت امکان‌پذیری آن بالا باشد اما برای کاربران غیرمجاز از عدم دسترس‌پذیری بالا برقرار باشد. با توجه به فراهم بودن فضای ابری در نرم‌افزار دیجی باربری، کاربران به‌راحتی در هر زمان و مکانی و با هر دستگاهی و پلت فرمی می‌توانند با داشتن اطلاعات کاربری خود از نرم‌افزار استفاده نمایند و این امر برای کاربران غیرمجاز به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

همچنین فضای ابری نرم‌افزار، این قابلیت را برای مشتریان خود فراهم می‌سازد که برخلاف نرم‌افزارهای تحت Windows و Web که اطلاعاتشان ممکن است در سازمانشان سرقت و یا سرورشان دچار آسیب شود، اطلاعاتشان همواره و بدون هیچ آسیبی در دسترسشان خواهد بود و باج افزارها و ویروس‌ها خطری برای اطلاعاتشان نخواهند داشت و از هزینه‌های مربوط به آن و آزمون‌های تست نفوذ و آسیب‌پذیری به دور خواهند بود.

 


 

دانلود مقاله حسابداری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.